Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna arrow Aktualności arrow List Nataszy Caban do żeglarzy

List Nataszy Caban do żeglarzy

poniedziałek, 26.01.2009

Natasza Caban
Natasza Caban
Nazywam się Natasza Caban, jestem Ustczanką, marzycielką i kobietą, dla której żeglarstwo nie jest jedynie pasją, ale sposobem na życie. Spędziłam wiele lat pływając po morzach i oceanach zdobywając niezbędne doświadczenie, przy każdej okazji starając uczyć się żeglarskiego rzemiosła od najlepszych...  A kiedy byłam gotowa podjęłam się wyzwania opłynięcia świata samotnie tym samym spełniając moje największe marzenie.

W swoją podróż wyruszyłam z Honolulu, tam też zamierzam powrócić zaledwie dziesięciometrowym jachtem „Tanasza Polska Ustka” na przełomie lipca i sierpnia tego roku. Rejs zgodnie z planem trwać będzie blisko dwa lata, a za rufą mojego jachtu pozostawię nieco ponad 24 000 mil morskich. W chwili kiedy piszę ten list, dzielny jacht należący do Inter Pro Sailing Team znajduje się w Kapsztadzie, gdzie przygotowuję go do kolejnego etapu prowadzącego na drugą stronę Atlantyku przez Wyspę Świętej Heleny.

Projekt mój, choć dotyczy w dużej mierze wyczynu sportowego ma także na celu pokazanie ludziom jak ogromną siłę mogą mieć nasze marzenia. Pragnę propagować żeglarstwo jako niezwykłą szkołę charakteru oraz promować wśród dzieci i młodzieży aktywną postawę wobec ochrony środowiska naturalnego czego chcę dokonać realizując swój autorski program „lekcji motywacyjnych” w szkołach. Od zeszłego roku mam także zaszczyt współpracować z Fundacją „Mimo wszystko” (www.mimowszystko.org). I to właśnie dzięki pomocy Pani Anny Dymnej i  Fundacji, której jest Przewodniczącą, mogę nadać swojej wyprawie wyższy cel i nowy wymiar.

Akcja charytatywna Nataszy Caban.
Natasza Caban
Owocem naszej inicjatywy jest zeszłoroczna akcja „Rejs z Nataszą”, która okazała się prawdziwym sukcesem. Karolinka – laureatka  konkursu „Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty”, przyjęła moje zaproszenie i odwiedziła mnie we wrześniu ubiegłego roku na Wyspach Kokosowych w czasie jednego z postojów. Jej wyjazd na antypody i rejs na pokładzie „Tanaszy” to jak się wyraziła sama dziewczynka: „podróż jej życia, będąca spełnieniem wielkiego marzenia”. Nie mogłam prosić o więcej! No może tylko o to, abym w niedalekiej przyszłości miała możliwość uszczęśliwić choćby jeszcze jedno niepełnosprawne dziecko.

Dlatego teraz, ze zdwojoną siłą i determinacją, podjęłam się przygotowania podobnej akcji charytatywnej – „Rejs z Nataszą 2”. Mam nadzieję gościć na Karaibach kolejnego podopiecznego krakowskiej fundacji i jednocześnie finalistę zeszłorocznego festiwalu - Roberta. Czternastoletni chłopiec jest bardzo utalentowany muzycznie. Ponadto Robert nie boi się marzyć o tym, że kiedyś zwiedzi świat... mimo wszystko. I jego największe marzenie może zacząć się spełniać właśnie teraz, dzięki naszej inicjatywie.

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc i finansowe wsparcie naszych starań. W celu organizacji tej wyprawy utworzone zostało specjalne podkonto Fundacji „Mimo wszystko”, na które można przekazywać darowizny: Bank Zachodni WBK S.A., nr 51 1090 1665 0000 0001 0906 2895 z dopiskiem ‘Rejs z Nataszą’. Jeśli przekaz pochodzi z zagranicy należy numery konta poprzedzić przypisem PL oraz podać tzw. swift code: WBKPPLPP.
Razem możemy spróbować przychylić „Nieba” wspaniałemu dziecku!

Więcej informacji o Rejsie „Tanaszy” znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie wyprawy www.nataszacaban.com do której odwiedzenia serdecznie zapraszam.

Łączę wyrazy szacunku,
Natasza Caban

W ramach Regionalnego Programu Edukacji Morskiej, Natasza Caban spotka się z żeglarzami w 5 lutego br. (czwartek), o godz.16.00, w szczecińskim Pałacu Młodzieży, przy al. Piastów 7. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Przeczytaj informacje o zbliżonej tematyce
{mosloadposition taxonomy}
 

BEZPŁATNY MAGAZYN ŻEGLARSKI

Już nigdy nie przegapisz najważniejszych informacji ze świata żeglarstwa! Zapisz się na naszą listę newsletter a raz w tygodniu otrzymasz bezpłatny biuletyn z podsumowaniem aktualnych wydarzeń!

Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. nr 133, poz. 883), wysłanie wypełnionego formularza oznacza zgodę użytkownika na gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystywanie zawartych w formularzu informacji przez portal żeglarski sailnews.pl w celach statystycznych i marketingowych.